مرجع خرید موم و لوازم اپیلاسیون و زیبایی

نحوه آماده کردن وکس برای اپیلاسیون

اپیلاسیون توسط موم یکی از بهترین راه های برطرف نمودن موهای زائد است. موم اپیلاسیون، در ریشه کن نمودن موهای زائد بدن، عملکرد فوق العاده ای داشته و معمولا با ایجاد تاخیر چند هفته ای در رشد دوباره موها، مجددأ شاهد نمایان شدن کرک های ظریف بر روی سطح بدن هستیم. اما موم های مورد استفاده برای اپیلاسیون، غالبأ به صورت مایعی غلیظ و یا جامد هستند که برای قرار گرفتن بر روی بدن، نیاز به کمی گرما دارند. موم های سرد با حرارتی جزئی و در حد گرمای بدن، قابلیت استفاده پیدا می کنند. اما موم های جامد که در شکل های گوناگون مانند سکه ای، عدسی و خشابی هستند برای استفاده نیاز به گرم و ذوب شدن کامل دارند. گرم کردن موم اپیلاسیون، نیازمند دستگاه های بخصوصی به نام موم داغ کن یا دستگاه وکس است که در ادامه با بررسی آنها، نحوه گرم کردن موم اپیلاسیون را نیز شرح خواهیم داد.

انواع دستگاه وکس یا موم داغ کن

با توجه به نوع استفاده ای که از این دستگاه ها می شود و نیز کاربرد آن در منازل یا سالن ها، دستگاه وکس دارای مدل های مختلفی هستند که شامل؛ دستگاه وکس قابلمه ای خانگی و سالنی و دستگاه اپیلاسیون موم خشابی می باشند. این دستگاه ها، عملکرد یکسانی در گرم کردن موم اپیلاسیون را ارائه داده و برای رفع موهای زائد استفاده می شوند اما وجه تفاوت این دو دستگاه علاوه بر ظاهر متمایز آنها به نوع مومی که برای گرم کردن در این دستگاه ها قرار می گیرد و همچنین روش گرم کردن وکس، مربوط می شود. دستگاه وکس قابلمه ای همانطور که از نام آن پیداست، از یک محفظه قابلمه مانند برای گرم کردن موم اپیلاسیون تشکیل شده و انواع موم جامد را می توان توسط آن گرم کرد. اما دستگاه وکس خشابی، از یک غلطک استوانه ای خشاب مانند تشکیل شده که دقیقأ محل قرارگیری موم خشابی بوده و با قرار گرفتن بر روی پایه متصل به برق، آن را نرم و آماده استفاده می کند.

کدام دستگاه وکس، نسبت به دیگری بهتر است؟

هریک از این دو دستگاه موم گرم کن، مزایای خاصی خود را دارا بوده که نمی توان آنها را با یکدیگر مقایسه نمود اما به طور کلی می توان گفت که دستگاه قابلمه ای برتری های محسوسی نسبت به نمونه خشابی دارا بوده که از آن جمله می توان به دسترسی راحت تر به موم اپیلاسیون این نوع دستگاه و قابلیت گرم کردن انواع موم های جامد توسط دستگاه اشاره کرد. همچنین قیمت مناسب تر شمع یا موم مورداستفاده در این دستگاه ها که موجب شده، افراد برای اپیلاسیون موهای زائد خود، از دستگاه وکس قابلمه ای، استقبال بیشتری کنند. دستگاه قابلمه ای برخلاف مدل خشابی، برخوردار از درجه ای برای تنظیم دما است که می توان برای سرعت بخشیدن به اپیلاسیون، درجه را بالاتر برده و موم را سریعتر گرم نمود. شاید برای خیلی ها این سوال پیش بیاد که، مواد لازم برای اپیلاسیون چیست؟

برای پاسخ به این سوال حتما به مجله زیبایی خانوم لند مراجعه فرمایید.

نحوه گرم کردن موم اپیلاسیون توسط دستگاه وکس قابلمه ای

پس از تهیه دستگاه وکس قابلمه ای و موم اپیلاسیون مورد نظر، مقدار کافی از موم را قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید، داخل محفظه دستگاه ریخته و سپس درجه را در کمترین مقدار قرار دهید تا موم به آرامی گرم و ذوب شود. پس از اینکه موم اپیلاسیون گرم شد، با استفاده از کاردک مخصوص، مقداری از آن را برداشته و روی پوست محل اپیلاسیون قرار بدهید. دقت کنید قبل از اینکه موم روی بدن گذاشته شود، حتمأ تست کنید که زیاد داغ نباشد تا پوستتان دچار سوختگی و التهاب نشود. اگر مقدار موم اپیلاسیون داخل دستگاه بیشتر از مقدار مورد نیاز بود، می توان باقیمانده مواد را در ظرف نگهداشت و دفعات بعدی اپیلاسیون، مجددأ آن را گرم و استفاده نمود.

روش گرم کردن وکس خشابی

یکی از مزایای دستگاه وکس خشابی آماده کردن آن در کمتر از ۱ دقیقه است. به این صورت که موم را در داخل محفظه دستگاه قرار داده و آن را به برق وصل می کنید. پس از حدود یک دقیقه، موم آماده استفاده بر روی پوست می شود. براحتی دستگاه را از روی پایه جدا کرده و بر روی پوست بکشید. غلطک این دستگاه، لایه ای نازک از موم را بر روی پوست شما قرار می دهد که براحتی پس از چند لحظه همراه با موهای زائد، از پوست جدا می شود.


منبع: سایت خانوم لند


برچسب ها : موم , وکس , اپیلاسیون , لیزر , وکس تخصصی , اپیلاسیون در تهران , سالن ماساژ ,
+ نوشته شده در دوشنبه 13 مرداد 1399ساعت 19:38 توسط Golnaz | | تعداد بازدید : 1

تیغ اصلاح و اپیلاتور را فراموش کنید

برداشتن مو با تیغ می تواند یک روند بسیار دشوار و دردناک

باشد. این روش معایب زیادی دارد و پوست قبل و بعد از تراشیدن نیاز به مراقبت زیادی دارد. اگر قصد استفاده از این نوع روشها را دارید ، لازم است تجربه زیادی در انجام آن داشته باشید ، در غیر این صورت ممکن به پوست خود آسیب بزنید. مسئله مهم دیگر در مورد اصلاح با تیغ و اپیلاتور، تکنیک و روش استفاده از آنها است. اصلاح کردن باید در جهت رشد مو انجام شود. در نهایت ، منفی ترین جنبه تراشیدن این است که موها در 3 یا 4 روز دوباره رشد می کنند ، بنابراین ، این روش باید مرتبا انجام شود

مزایای استفاده از موم دائم

استفاده از موم های گرم برای روند از بین بردن مو مزایای بیشتری در مقایسه با تیغ اصلاح و دپیلاتور دارند. نکته مهم در روند اپیلاسیون این است که می توان کمتر از یک بار یا دوبار در ماه انجام داد. این امر به این دلیل است که موها را از ریشه خارج می کند و به همین دلیل ، هنگامی که موها دوباره رشد می کنند ، از قبل نازک تر می شوند و پوست برای مدت زمان بیشتری نرم و لطیف می ماند. علاوه بر این ، عمل اپیلاسیون از جوش های پوستی و سوزش پوست جلوگیری می کند زیرا این امر فقط روی موها تأثیر می گذارد و نه روی پوست. استفاده از این نوع مومها برای همه نوع پوست توصیه می شود اما به طور خاص برای نواحی ظریف و حساس مانند صورت ، خط بیکینی و زیر بغل توصیه می شود.

اپیلاسیون بهترین گزینه

تراشیدن و اپیلاسیون جزو روش های حدف موهای زائد است که به طور مکرر توسط مردان و خانمها در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و هر کدام از این روشها جوانب مثبت و منفی خود را دارند. بسته به نیازهای پوست خود ، باید روش مناسبی را برای خود انتخاب کنید. اگر به یک راه حل ماندگار نیاز دارید یا نمی خواهید به پوست خود آسیب وارد کنید، استفاده از موم اپیلاسیون برای شما مناسب است. به این ترتیب ، شما می توانید همیشه پوستی لطیف و نرم داشته باشید.

منبع: بیوتی ایمیج


برچسب ها : وکس , اصلاح , تیغ , اپیلاسیون , موم , موم دائم , موم گرم , موم سرد ,
+ نوشته شده در دوشنبه 6 مرداد 1399ساعت 20:02 توسط Golnaz | | تعداد بازدید : 6

مواد تشکیل دهنده موم اپیلاسیون

امروزه کمتر کسی برای حذف موهای زائد بدن خود، به سراغ روش های کوتاه مدت و قدیمی می رود و استفاده از موم اپیلاسیون که به آن اپیلاسیون پیشرفته گفته می شود، جایگزین آنها شده است. موم اپیلاسیون از این جهت مورد توجه و استقبال اکثر افراد قرار گرفته که زمان رویش مجدد موهای زائد را بسیار طولانی تر می کند، ضمن اینکه تار موهای جدید، ضعیف تر و نازک تر از قبل، دیده می شوند. این عملکرد به دلیل فرمول موم اپیلاسیون است که با برخورداری از موادی خاص، توانایی رفع موهای زائد را دارد که در ادامه، به معرفی این مواد می پردازیم. همچنین در این مطلب علاوه بر تشریح فرمول موم اپیلاسیون، نحوه تولید این محصول را نیز ارائه خواهیم کرد.

مواد تشکیل دهنده وکس

برای تولید موم اپیلاسیون ، چند ماده مختلف با کارایی های متفاوت مانند؛ رزین، موم زنبور عسل، موم پارافینی، چربی های مورد نیاز و موادی برای تسکین دادن و آرامش پوست به همراه رنگ ترکیب می شوند و در بسته بندی های متنوع به همراه ظروفی جهت گرم کردن به بازار عرضه می گردند.

ترکیبیات وکس و عملکرد آنها

رزین

از رزین موجود در فرمول موم اپیلاسیون برای افزایش قدرت چسبندگی موم، بهره برده می شود که این ماده هیدروکربن ترشح شده از درخت هایی مانند کاج یا صنوبر است که در کشورهای پرتقال و فرانسه، به دست آمده و مورد عملیات های استریفیه، پلیمریزه و دئودوریزه قرار می گیرند و به همین دلیل در درجات مختلفی از کشسانی و چسبندگی، ارائه می شوند.

موم زنبور عسل

یکی از مواد اصلی و تشکیل دهنده فرمول موم اپیلاسیون، موم زنبور عسل است که یک ماده زرد رنگ و بسیار نرم با قابلیت جذب فوق العاده است و ترکیبی متشکل‌ از استرها، اسیدها و الکل‌های بسیار چرب دارد. این ماده، در برابر رطوبت، مقاومت بالایی از خود نشان داده اما در مقابل گرما و فشار، دوام چندانی ندارد. این موم اپیلاسیون کاربردهای متنوعی دارد اما پس از ترکیب با موادی که گفته شد، موم اپیلاسیون را می سازد. معمولا موم زنبور عسل به صورت خالص و ناخالص مورد استفاده قرار می گیرد. نوع خالص آن تیره تر از موم ناخالص است و به دلیل قرار گرفتن در معرض تابش آفتاب، برخوردار از انعطاف بیشتری می باشد و همین ویژگی موجب کارایی بهتر آن در فرمول شیمیایی موم اپیلاسیون شده است.

روغن های گیاهی و حیوانی

از دیگر مواد موجود در فرمول موم اپیلاسیون، روغن ها و چربی هایی است که به واسطه نقش آنها در نرم کنندگی این محصلات، در تولید موم وکس کاربرد دارند. این چربی ها در انواع متفاوت گیاهی و حیوانی، مورد استفاده قرار می گیرند که از جمله نمونه های گیاهی این روغن ها می توان به روغن کرچک، روغن نارگیل، روغن بادام و… اشاره کرد و لانولین، چربی حیوانی به کار رفته در فرمول موم اپیلاسیون می باشد. مینرال اویل و پارافین مایع نیز دیگر چربی هایی هستند که در فرمول شیمیایی موم اپیلاسیون، استفاده می شوند.

مواد مسکن

از مواد تسکین دهنده موجود در فرمول موم اپیلاسیون هم می توان به آزولن، کامفر و بنزوکائین اشاره کرد که دارای اثر ضد التهابی و ضد باکتریایی برای پوست می باشند. استفاده از مواد مسکن به دلیل پیشگیری از التهاب در اپیلاسیون زیر بغل و نقاط حساس بدن است.

رنگ و عطر

دیگر موادی که در مراحل آخر به فرمول موم اپیلاسیون افزوده می شود، رنگ ها و رایحه هایی است که البته در مواردی به دلیل شیمیایی بودن، می تواند موجب ایجاد حساسیت و خارش در پوست شود. تمام مواد فوق با یکدیگر مخلوط شده و مومی یکنواخت با انعطاف مناسب تولید می گردد که در دمای60 تا 65 درجه سانتگیراد به نقطه ذوب می رسد.

انواع موم اپیلاسیون و ترکیبات آنها؟

اساسأ موم اپیلاسیون در دو نوع سرد و گرم تولید می شوند که علاوه بر فرمول، دیگر تفاوت آنها در نوع استفاده و نیاز به گرم کردن یا نکردن آنها قبل از استفاده مربوط می شود. فرمول شیمیایی موم سرد ، از اسید سیتریک و ترکیبات قندی مانند عسل و ساکاروز تشکیل شده که ترکیب حاصل، فوق العاده چسبناک و غلیط است که کاملا بر روی سطح موها قرار گرفته و آنها را از پوست جدا می کند. اصلی ترین فرمول تشکیل دهنده موم گرم نیز، موم زنبور عسل، موم پارافین و سایر موادی است که در بخش های قبل، به آن اشاره شد. برای استفاده از موم گرم، می بایست به اندازه کافی حرارت دیده تا کاملا ذوب شود و سپس روی پوست قرار بگیرد.


منبع: سایت خانوم لند


برچسب ها : موم , وکس , اپیلاسیون , بیکینی , زیر بغل ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 2 مرداد 1399ساعت 12:31 توسط Golnaz | | تعداد بازدید : 4

نکات مهم در انجام اپیلاسیون واژن

اپیلاسیون واژن اگرچه فواید زیادی دارد و در منزل قابل انجام است، نیازمند این است که نکات ریز زیادی را مورد توجه قرار دهید که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

موازین بهداشتی فراموش نشوند! :

از آنجایی که واژن از نوتحی مخاطی و مرطوب بدن است و به اعضای داخلی راه دارد، از نکات بسیار مهم اپیلاسیون واژن حفظ و رعایت موارد بهداشتی است. حتما از موم و وکس استاندارد، قابلمه یا حرارت دهنده استریل شده، پد بهداشتی و به طور کلی ابزار حدالمقدور یک بار مصرف استفاده کنید تا خیالتان از بابت آلودگی ها راحت باشد. همچنین حتما پیش از اپیلاسیون ملحفه ای تمیز زیر خود پهن کنید تا آلودگی های محیطی به واژن منتقل نشوند.

به دمای موم توجه خاص داشته باشید:

موم اپیلاسیون که برای اپیلاسیون واژن استفاده می کنید، باید دقیقا در دمای مطلوب قرار داشته باشد، اگر موم بیش از حد داغ باشد باعث سوختگی ناحیه حساس واژن، و اگر سرد باشد باعث میشود موم به خوبی نچسبد و باعث کبودی و آسیب به پوست شود.

پس از اپیلاسیون، واژن را تمیز کنید:

باقی ماندن بقایای موم و وکس اپیلاسیون روی واژن ممکن است باعث آلودگی شود. برای اینکه اپیلاسیون موفقی داشته باشید، حتما پس از اپیلاسیون واژن خود را با استفاده از مواد مخصوص و یا آب ولرم و مواد شوینده به خوبی تمیز کنید.

بلافاصله قبل و پس از استحمام، واژن را اپیلاسیون نکنید:

پس از استحمام پوست واژن کاملا نرم و آسیب پذیر است و اپیلاسیون آن باعث آسیب رساندن به بافت پوست میشود. همچنین استحمام بلافاصله پس از اپیلاسیون، از آن جایی که منافذ پوست کاملا باز است باعث می شود پوست حساس شود. ایده آل ترین زمان برای اپیلاسیون واژن یک روز پس از استحمام و استحمام مجدد چند ساعت پس از اپیلاسیون است.

پس از اپیلاسیون، واژن را مرطوب کنید:

پس از اینکه عملیات اپیلاسیون را به انتها رساندید، حتما از روغن مخصوص استفاده کنید و مقداری از آن را روی پوست واژن بمالید تا از خشکی آن و همچنین رشد مو های زیر پوستی جلوگیری کنید.

لباس های دست و پا گیر نپوشید:

برای اینکه اپیلاسیون واژن ساده و بی دردسری را تجربه کنید، هنگاه اپیلاسیون حتما لباس باز و آزادی بپوشید تا هنگام منعطف شدن بدن، از حرکات شما جلوگیری نکند؛ همچنین توجه کنید بهتر است از لباس هایی که برایتان ارزشمند است حین اپیلاسیون استفاده نکنید تا با ریختن موم روی آن ها آزرده خاطر نشوید! همچنین پوشیدن لباس های زیر تنگ باعث تعرق بیش از حد، عفونت های واژنی و عوارض بیشماری می شود. البته این نکته محدود به پیش یا پس از اپیلاسیون نیست و به طور کلی متخصصین زنان تاکید دارد که بانوان از پوشیدن لباس های زیر غیر نخی و تنگ جدا اجتناب کنند.

موم را به سمت درست روی واژن بکشید:

برای اینکه مو های زائد واژن به درستی و از ریشه از پوست جدا شوند، حتما توجه داشته باشید که جهت درست رشد موهای زائد را پیدا کنید و موم و وکس را موافق با جهت رشد روی آن پهن کنید. و آن را دقیقا موازی با پوست خود، به شکل کاملا عمودی و با نهایت سرعت از واژن بکشید تا اپیلاسیونی با درد کم و موفق را تجربه کنید.

اگر تخصصی در این زمینه ندارید، از شخص دیگری کمک بگیرید:

اگر به هر دلیلی توانایی انجام درست موارد ذکر شده را ندارید، بهتر است از شخصی که با او راحت هستید بخواهید با رعایت موارد بهداشتی به شما کمک کند. یا در غیر این صورت می توانید به سالن های تخصصی اپیلاسیون مراجعه کنید.


برچسب ها : انجام اپیلاسیون واژن , روش انحام اپیلاسیون واژن , نکات اپیلاسیون واژن , انجام اپیلاسیون واژن در خانه , وکس واژن , اپیلاسیون چگونه انجام می شود؟ , یادگیری اپیلاسیون واژن ,
+ نوشته شده در شنبه 28 تير 1399ساعت 22:10 توسط Golnaz | | تعداد بازدید : 2